Kapusta L

Oto tylko 100 przykładów zastosowania kapusty w leczeniu różnych dolegliwości:

"na podstawie literatury polskiej i amerykańskiej

1. Afonia - Sok z kapusty z małym dodatkiem miodu do spożywania i płukania. Spożywać surówkę z kapusty i buraka ćwikłowego.

2. Alkoholizm (środki odwykowe) - Spożywanie kapusty surowej lub duszonej oraz świeżego soku działa odwykowo i odtruwająco.

3. Anemia - Jedna do dwu szklanek dziennie soku z surowej kapusty.

4. Angina - Liście z kapusty jako okład na szyję na noc uśmierzają bóle i pomagają w detoksykacji poprzez wydalanie trucizn organizmu. Płukanie gardła sokiem z kapusty ma działanie oczyszczające, gojące i zabliźniające.

5. Astenia, zmęczenie, słabość ogólna - Dziennie popijać do 2 szklanek soku. Stosować reguły prawidłowych zestawów produktów spożywczych. Unikać zdenerwowania i niewłaściwej przemiany materii.

 

6. Astma, zapalenie oskrzeli - 3-4 liście kapusty jako okład na pierś i na szyję, u podstawy płuc lub na łopatki, według lokalizacji bólu. Zostawić na 3-4 godziny, a następnie na całą noc. Na przewlekły bonchit stosować mieszankę: wywar z 60 g kapusty gotowanej w 0,5 I wody przez godzinę. Pod koniec gotowania dodać 60 g miodu. Popijać do 2 szklanek soku dziennie.

7. Bezsenność - Na noc przyłożyć 3 liście na kark i niekiedy na nogi.

8. Biegunka - Stosować przez całą dobę okłady z kapusty na brzuch. Spożywać kapustę długo gotowaną i popijać wywar.

9. Ból głowy (silny i uporczywy) - Przyłożyć dwa liście do czoła i 3 liście na kark na 4 godziny lub na całą noc. Przyłożyć liście do strefy wątroby.

10. Bronchit - Postępować jak przy astmie

11. Ból lędźwiowy - Przyłożyć 3 warstwy z liści na 4 godziny. Kontynuować aż do uśmierzenia bólu.

12. Bóle reumatyczne, bóle mięśni, dna - Przykładać liście kapusty, popijać sok.

13. Bóle żołądkowe, jelitowe - (Jak pkt. 8).

14. Choroby serca - Przykładanie miejscowe liści zmniejsza przekrwienie i normalizuje krwioobieg. Zostawić 3 liście na kilka godzin. Jest to leczenie pomocnicze.

15. Czyrak, ropień, wąglik - Przykładać surowe liście na 2-4 godziny lub na całą noc, aż do eliminacji ropienia. Popijać świeży sok i jeść kapustę surową lub duszoną.

16. Diabetes mellitus (cukrzyca) - Popijać do 2 szklanek solu; dziennie. Spożywać cebulę. Stosować liście pelargonii.

17. Dermatoza, choroba skórna - (patrz liszaje, egzemy, opryszczki)

18. Dna - artretyzm - (Patrz bóle reumatyczne).

19. Egzemy - Stosować okłady z kapusty przez 1 miesiąc, godzinę dziennie. Jeżeli egzema jest sucha, należy uprzednio oliwić każdy liść. Jeść kapustę surową i duszoną. Popijać świeży sok.

20. Gangrena - (Patrz rany, martwica).

21. Głuchota - Wkraplać do uszu mieszankę soków z kapusty (50%) i cytryny.

22. Gruźlica, zapalenie opłucnej – Delikatne działanie rewulsyjne z liścia kapusty jest bardzo korzystne. Przykłada się 3-4 liście na miejsce dolegliwe na całą noc. Popijać do dwu szklanek soku ze świeżej kapusty dziennie.

23. Grypa - Popijać do 3 szklanek soku dziennie. Popijać także rozcieńczone olejki eteryczne (lawenda, sosna).

24. Hemoroidy - Stosować zioła Rektosan Wkładać do odbytu liście w formie czopka na noc na 4 godziny.

25. Jelita (nieżyt lub zapalenie albo infekcja) - Popijać sok. Zjadać rano 2 łyżki kapusty kwaszonej.

26. Kamienie moczowe - Popijać 2 szklanki soku dziennie.

27. Katar - Stosować 1 łyżeczkę syropu 3-4 razy dziennie do naparu przeciw kaszlowego. Skład syropu: 500 g soku z kapusty czerwonej, 5 g szafranu, 250 g miodu. Zagotować.

28. Katar sienny, nieżyt alergiczny sezonowy - (Patrz astma).

29. Krzywica - Popijać do 2 szklanek soku dziennie.

30. Krtań (zapalenie) - (Patrz afonia i katar).

31. Liszajec - Popijać sok. 32. Łojotok - Popijać sok

33. Martwica - Przykładać liście.

34. Maseczki kosmetyczne - Przykładanie liści ożywia tkanki i absorbuje nieczystości. Przykładanie kapusty na pół godziny regeneruje i oczyszcza skórę, poprawia krwiobieg, absorbuje skupiska tłuszczu z tkanki podskórnej. Podobnie działa brzoskwinia, truskawka, ogórek.

35. Migrena - Przyłożyć 2-3 warstwy liści na zbolałe miejsce oraz na wątrobę lub dolną część brzucha w zależności od źródła migreny.

36. Nerwowość - Popijać 2 szklanki soku dziennie.

37. Nerwoból (zębowy, twarzowy, reumatyczny, rwa kulszowa) - Przykładanie liści na przebiegu bolesnego nerwu uspokaja stopniowo ból. Liści nie ogrzewać. Trzy warstwy liści przykłada się na 4 godziny pod koniec dnia lub na całą noc.

38. Nogi (dolegliwości), żylaki, zapalenie tętnic - Okłady z liści zmniejszają przekrwienie. Dotyczy to również ciężkich nóg, sinicy skóry. Na noc przyłożyć 3 warstwy liści na powierzchnię większą niż objęta dolegliwością. Przykryć watą. Lekko zabandażować. Aktywuje to krwiobieg, ożywia tkanki, oczyszcza włośniczki z nieczystych substancji.

39. Obrzęk - Popijać 1-2 szklanki soku dziennie.

40. Oczy (podrażnione, łzawiące, zaczerwienione) - Wprowadzić do oka kilka kropli świeżego soku wieczorem przed snem. Można również przemywać oczy naparem z rumianku, chabru, bławatka, płatków z róży, wody solonej (1 łyżeczka soli morskiej na 500 g wody), cytryną (1 kropla do każdego oka 2-3 dziennie).

41. Odmrożenia z pęcherzykami - Przykładać liście.

42. Oparzenia - Jak. najszybciej przyłożyć liście dobrze zmiażdżone. Uśmierza to bule i działa kojąco. Na oparzenia pierwszego stopnia można przyłożyć gotowane obierki z ziemniaka lub tartej marchwi. W przypadku oparzenia II-III stopnia powinien zdecydować lekarz.

43. Opryszczki skórne - Przykładać liście na noc i zmywać rano sokiem. Często potrzebna jest konsultacja lekarza.

44. Owrzodzenia żylakowe goleni - Zarejestrowanych typów owrzodzeń jest co najmniej 34. Kapusta jest tutaj wyborowym lekiem. Przykładanie liści na 4 godziny dziennie lub na noc kończy się przeważnie zgojeniem rany.

45. Pęcherzyk żółciowy - Przyłożyć na noc 3 liście na górną część brzucha, w razie potrzeby także w ciągu dnia.

46. Pęcherzyk moczowy (zapalenie) - Jak wyżej na dolną część brzucha i krocze.

47. Półpasiec - Liście uśmierzają bóle. Stosować 3-4 razy dziennie po 4 godziny. Na pęcherzyki półpaśca pomagają lepiej olejki eteryczne. Półpasiec w początkowej fazie jest do wyleczenia w ciągu kilku dni.

48. Prostata - Przykładać co drugi wieczór liście na dolną część brzucha, a w wolne dni na krocze na całą dobę.

49. Przekrwienie mózgu, udar słoneczny - Przykładać 2-3 liście na głowę i na kark co 4 godziny z przerwą 2-3 godzin.

50. Rany zwykłe, nie gojące się, które wyciągają nieczystości inicjują korzystne procesy ropienia. Wtedy należy oczyścić ranę z ropy i sczerniałej krwi. Obmyć gotowaną wodą (jedną szklanką) z dodatkiem soli morskiej (1 łyżeczkę). Zmieniać bandaże aż do kompletnego za gojenia rany. Na początku zmienia się okład z kapusty co 2 godziny, później co 4 godziny. Bandaż wieczorny powstaje na całą noc, jeżeli przypadek nie jest groźny. W przeciwnym wypadku zmieniać bandaż częściej i oczyszczać ranę.

51. Robaki jelitowe - Popijać rano przez 3 kolejne dni szklankę soku. Dla dzieci 20-30 g dziennie. W razie potrzeby uzupełnić okładem z liści dolną część brzucha na noc. Można również podawać choremu czosnek, nasiona kapusty, dynię zwyczajną.

52. Ropień - Przykładać liście i popijać sok do 2 szklanek dziennie.

53. Skóra popękana - Przykładać miejscowo liście moczone woleju słonecznikowym lub oliwkowym.

54. Sinusistis, nieżyt nosa, katar - Jest to zapalenie zatok przynosowych. Przyłożyć 3 warstwy liści. Rano i wieczorem wpuścić po pół łyżeczki soku do nozdrzy. Stosować inhalacje z mieszanki olejków eterycznych z igliwia sosny, tymianku, lawendy oraz eukaliptusa, dając 20 kropli do czaszy z gorącą wodą.

55. Stłuczenie, kontuzja - Przykładać liście.

56. Stan depresji - Popijać dziennie do 2 szklanek soku.

57. Skóra, dolegliwości - W celu ułatwienia rewitalizacji tkanek i wydalenia części zmartwiałych, przykłada się liście i popija świeży sok.

58. Słuch (przytępienie) - (Patrz głuchota).

59. Skąpomocz - Popijać do 2 szklanek soku dziennie.

60. Ukąszenie owadów - Szybko natrzeć liściem i zrobić bandaż z liści. Stosuje się również: por, cebulę, czosnek, szałwię, lawendę, natkę pietruszki i inne, zawierające olejki eteryczne.

61. Szkorbut - Popijać do 2 szklanek soku dziennie. Jeść surówkę.

62. Utrudnione trawienie - Zjadać dziennie 2-3 łyżki kapusty kiszonej.

63. Utrata soli mineralnych, odwapnienie - Popijać sok.

64. Wrzód żołądka - Popijać między posiłkami do 2 szklanek soku ze świeżej kapusty. Można również popijać wywar z obierek kartoflanych albo lukrecji gładkiej.

65. Tętnicze nadciśnienie krwi - Przykładać liście do łydek, na pas lędźwiowy, kark 2-3 godziny lub na całą noc.

66. Żyły - (Patrz nogi).

67. Żylaki - (jw.)

68. Zastrzał - (patrz pkt. tS)

69. Trądzik - Przykładać liście i popijać sok.

70. Tętnica (zapalenie) - Przyłożyć 3-4 liście jako okład na noc. Uśmierza to bóle i poprawia krążenie krwi.

71. Węzły chłonne (upalenie) - Przykładanie liści uspokaja bóle i pomaga w usunięciu toksyn.

72. Skaza moczowa - Popijać 2 szklanki soku dziennie.

73. Skaza dnawa - Popijać 2 szklanki soku dziennie.

74. Wątroba (twarda) - Przykładać liście, które mają działanie rewulsyjne i zmniejszają przekrwienie. Działa to uspokajająco łagodząco i uśmierzająco na bóle wątroby w przypadkach dolegliwości pęcherzyka żółciowego i niewydolności wątroby. Przykładać warstwę z 3 liści zarówno w dzień co 4 godziny, jak i na noc. Do ziół leczących wątrobę zaliczamy: czarną rzodkiew, liście karczocha, nawłoć pospolitą, ostropest plamisty, korzeń mniszka, korzeń podróżnika (składnik leków Herbapolu. Syllmaroi i Fitolizyna).

75. Zdolność prawidłowej przemiany materii, odmładzanie się - Popijać sok, jeść surówkę i kwaszoną kapustę.

76. Zdolność prawidłowego, bezbolesnego miesiączkowania przy bólach - Przykładać liście do dolnej części brzucha na 2-3 godzin.

77. Zdolność utrzymania prawidłowej pracy nerek - Dolegliwości nerek jest 25 rodzajów np. kolka nerkowa, zatrzymanie moczu, kamienica nerkowa, zapalenie różnego rodzaju. Przykładać liście na 4 godziny i na całą noc na nerki i pęcherz moczowy.

78. Zapalenie macicy - Przyłożyć liście do dolnej części brzucha, co zmniejsza przekrwienie w pasie miednicowym. Konsultować u lekarza.

79. Zapalenie naczyń chłonnych - Stosować liście.

80. Zapalenie zatok przynosowych w niskim lub wysokim ciśnieniu atmosferycznym - Przyłożyć 2 liście na 4 godziny lub na całą noc. Rano i wieczorem wprowadzić do nozdrzy 1/ 2 łyżeczki świeżego soku. Stosować inhalacje z olejków eterycznych.

81. Zapalenie zatok czołowych - (jak pkt. 80).

82. Zapalenie zatoki szczękowej - (jak pkt. 80).

83. Zapalenie zatoki klinowej - (jak pkt. 80).

84. Zapalenie zatoki sitowej - (jak pkt. 80).

85. Zapalenie okrężnicy - Przyłożyć 3-4 liście na noc na brzuch. Popijać 1-2 szklanki soku dziennie między posiłkami. Po miesiącu zrobić przerwę. Zaleca się również stosowanie olejków aromatycznych i pyłku kwiatowego. Korzystny jest również sok z borówki.

86. Zapalenie spojówek - (patrz oczy).

87. Zaparcie - Popijać wodę z gotowanej kapusty 2-4 szklanki dziennie.

88. Wątrobowa kolka, żółciowa kolka - Do zbolałego miejsca przykładać liście. Wszystkie inne liście są pochodzenia roślinnego.

89. Wątroba, marskość - Popijać sok ze świeżej kapusty. popijać glinkę.

90. Zapalenie włośniczek - Popijać po szklance soku dziennie.

91. Zapalenie powiek - (patrz oczy).

92. Zwichnięcia - Przykładać rano i wieczorem po 3 liście, przykryć watą i zabandażować delikatnie. Sprzyja to odpływowi wysięku z uszkodzonej części kończyny. Zmniejsza przekrwienie.

93. Żołądek - (wrzód). Popijać 2-3 szklanki soku dziennie.

94. Zły stan układu nerwowego - Brać dwa razy w tygodniu kąpiele z dodatkiem roztartej w mikserze główki kapusty i naparu ze 100 g mięty + 1/2 kg drożdży piekarniczych.

95. Zmęczenie ogólne - Przyrządzić w mikserze koktajl z soku kapusty, cytryny, natki pietruszki i jabłka, dodać szczyptę przypraw trawiennych i pić raz dziennie.

96. Żołądkowy nieżyt przewlekły – Stosować sok z surowej kapusty z dodatkiem kilku kro pel cytryny. Popijać przez tydzień po pół szklanki dziennie .

97. Zapalenie stawów - Pić sok. Jeść kapustę duszoną na oleju słonecznikowym z do datkiem szczypty kminku, robić na noc okłady z liści świeżej kapusty.

98. Zapalenie oskrzeli, kaszel - Stosować sok z kapusty z dodatkiem soku z czarnej rzepy i kilku kropel cytryny, osłodzony cukrem i miodem.

99. Zamroczenie alkoholowe - Pić sok z kwaszonej kapusty.

100. Dolegliwości układu nerwowego - Pić sok z kapusty"


Tekst pochodzi z książki: "CHARSZNICA kapuściana stolica Polski" informator turystyczny / wydanej przez: Gazetę Miechowską - Kazimierz Olchawa, na zlecenie Gminnego Ośrodka Kultury w Charsznicy.

.

Zamówienia:

Farmer Review

+48 664 170 073

Organic Food

Prawdziwie zdrowa żywność!
Naturalne, zdrowe produkty bez chemii.

W 2013 roku założyciel firmy i marki Brassica - Grzegorz Raczkiewicz, wymyślił, zaprojektował i wprowadził na rynek autorskie, rewolucyjne opakowanie z wentylem na kiszoną kapustę, dzięki któremu możecie Państwo kupować kiszoną kapustę bez chemii - posiadającą wszystkie walory zdrowotne i smakowe.

Certyfikaty

We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified

WZORY PRZEMYSŁOWE OPAKOWAŃ ZASTRZEŻONE: Office For Harmonization In The Internal Market
No 002421495-0001 dnia 10.03.2014 r.

Kontakt

  BRASSICA Raczkiewicz sp.k.

  ul. Krakowska 53, 32-089 Wielka Wieś

  ul. Żarnowiecka 18, 32-250 Charsznica

  e-mail: info (@) kiszonakapusta.pl

  +48 664 170 073

  NIP: 5130251720, REGON: 368433604   KRS: 0000697941

Zapraszamy