Leczenie kapustą

Oto tylko 100 przykładów zastosowania kapusty w leczeniu różnych dolegliwości:

"na podstawie literatury polskiej i amerykańskiej

1. Afonia - Sok z kapusty z małym dodatkiem miodu do spożywania i płukania. Spożywać surówkę z kapusty i buraka ćwikłowego.

2. Alkoholizm (środki odwykowe) - Spożywanie kapusty surowej lub duszonej oraz świeżego soku działa odwykowo i odtruwająco.

3. Anemia - Jedna do dwu szklanek dziennie soku z surowej kapusty.

4. Angina - Liście z kapusty jako okład na szyję na noc uśmierzają bóle i pomagają w detoksykacji poprzez wydalanie trucizn organizmu. Płukanie gardła sokiem z kapusty ma działanie oczyszczające, gojące i zabliźniające.

5. Astenia, zmęczenie, słabość ogólna - Dziennie popijać do 2 szklanek soku. Stosować reguły prawidłowych zestawów produktów spożywczych. Unikać zdenerwowania i niewłaściwej przemiany materii.

6. Astma, zapalenie oskrzeli - 3-4 liście kapusty jako okład na pierś i na szyję, u podstawy płuc lub na łopatki, według lokalizacji bólu. Zostawić na 3-4 godziny, a następnie na całą noc. Na przewlekły bonchit stosować mieszankę: wywar z 60 g kapusty gotowanej w 0,5 I wody przez godzinę. Pod koniec gotowania dodać 60 g miodu. Popijać do 2 szklanek soku dziennie.

Czytaj dalej

Kapusta

kapusta p11

Kapusta najprawdopodobniej wywodzi się z rejonu Morza Śródziemnego, znana już ponad 2500 lat p.n.e. Niezwykłe, lecznicze właściwości kapusty wykorzystywali Rzymianie, uważali ją za panaceum na wszystkie choroby. Od XVI wieku, dzięki królowej Bonie, kapusta pojawiła się na polskich stołach. W starożytności kapuście stawiano Świątynie, kapusta i dziś ma swoje święto w Niemczech oraz w Polsce, w Charsznicy, gdzie co roku, w drugą niedzielę września, obchodzone są Charsznickie Dni Kapusty.Kapusta, bogata jest w przeróżne witaminy, błonnik pokarmowy, składniki mineralne, antyoksydanty, wolne aminokwasy, karoteny, antocyjany. Jest niskokaloryczna 100 g/40 kcal, a sok z kiszonej kapusty 100 g/12 kcal.:

Kapusta surowa czy kiszona, jest cudownym lekiem, który leczy prawie wszystko!

Czytaj dalej

Visit in 888bingo information.

Zdrowie z natury,
bez dodanych konserwantów
czy przeciwutleniaczy

Prześlij zapytanie:

 
Award 2013

Produkt wpisany na listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

© 2013 | "Brassica" Raczkiewicz & Reicher spółka jawna, Bębło, ul. Ojcowska 15, 32-089 Wielka Wieś,  woj. małopolskie, tel./fax +48 12 420 10 77, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.