Charsznicka kiszona kapusta Brassica

„(...) jeśli tli się u ciebie jakaś choroba, kapusta wyleczy wszystko
- ona wypędzi bóle z głowy i z oczu, i całkiem wyleczy ciebie (...)”
                                                                  Marek Porcjusz Katon (234 - 149 p.n.e.)

 

Prawdziwie zdrowa i najsmaczniejsza na świecie!

 • Wentyl - dzięki niemu BEZ CHEMII

  Wentyl - dzięki niemu bez chemii

  Naturalna kiszona kapusta w wyniku dojrzewania wydziela z tym związane gazy nawet do 3 lat. Procesy te zachodzą dzięki żyjącym w kiszonej kapuście probiotycznym i zdrowotnym bakteriom, które mają własciwości regenerujące układ odpornościowy człowieka. Gazy gromadzące się wewnątrz szczelnego opakowania niechybnie spowodowały by jego rozsadzenie. W związku z tym do niedawna aby zapakować świeżą kiszoną kapustę do szczelnego woreczka, należało zatrzymać proces fermentacji (zakonserwować) czyli zabić bakterie tworzące naturalną prozdrowotną mikrofl orę żyjącą w kiszonej kapuście poprzez dodawanie chemii lub pasteryzację czy wygrzewanie... - to wreszcie sie zmieniło. Dzięki zastosowaniu naszego autorskiego dedykowanego wentylowanego opakowania, możemy teraz zapakować świeżą kiszoną kapustę bez dodawania do niej żadnych szkodliwych substancji chemicznych lub wygrzewania czy pasteryzacji i w pełni wykorzystać zdrowotne właściwości jakie posiada kiszona kapusta.

 • Ręcznie pakowane

  Ręcznie pakowane!

  Ręczne pakowanie produktu gwarantuje najwyższą jakość produktu. Ukiszone długie nitki kapusty nie zostają rozerwane i przez cały czas pakowania przeprowadzana jest wizualna i organoleptyczna kontrola produktu. Maszynowe pakowanie kiszonej kapusty za każdym razem wiąże się z rozdrabnianiem (mieleniem) czyli rozrywaniem nitek ukiszonej kapusty, których długość osiąga nawet 30 cm. Rozerwanie powoduje dostanie się do środka struktury ukiszonej nitki kapusty powietrza lub agresywnego soku co powoduje szybkie psucie się produktu, utratę jędrności, chrupkości, pogorszenie jakości oraz smaku.

 • Niepasteryzowana, zdrowa i świeża

  Niepasteryzowana, niewygrzewana, bez dodatków chemicznych

  Naturalna, świeża kiszona kapusta bez dodanych konserwantów czy przeciwutleniaczy

  Uprawy podstałą kontrolą

  Kontrolujemy uprawy,zakup nasion, nawożenie, środki ochrony roślin. Nasze produkty są wolne od GMO. Nie ma w nich pozostałości po nawozach i opryskach więc w pełni mona wykorzystać ich zdrowotne właściwości niezakłócone przez obecność szkodliwych substancji.
 • Autorskie opakowanie

  Autorskie innowacyjne opakowanie

  W 2013 roku założyciel firmy i marki Brassica - Grzegorz Raczkiewicz, wymyślił, zaprojektował i wprowadził na rynek Nowość, to rewolucyjne, stojące opakowanie na kiszoną kapustę z wentylem i praktycznym zamykaniem strunowym.

  Wzory przemysłowe zastrzeżone

  Wspólnotowe wzory przemysłowe opakowań zastrzeżone w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego OFFICE FOR HARMONIZATION IN THE INTERNAL MARKET pod numerami: No 002421495-0001 dnia 10 03 2014 roku.

 • 1

Praktyczne, autorskie, innowacyne opakowanie

   Wentyl

Dzięki niemu nie ma potrzeby zatrzymywania procesu fermentacji czyli dodawania chemii lub pasteryzowania czy wygrzewania.


   Okienko

Przezroczyste okienko pozwala wizualnie ocenić zawartość przed zakupem.


   Pomysł

W 2013 roku stworzyliśmy i wprowadziliśmy na rynek NOWOŚĆ - autorskie opakowanie na kiszoną kapustę. Zastrzeżone dnia 10.03.2014 r.

6 Steps 2 A Longer Life

Handmade   

Ręczne pakowanie nie rozrywa długich ukiszonych nitek kapusty co pozwala zachować chrupkość, smak i najwyższą jakość


Zamykanie   

Zamykanie strunowe umożliwia wielokrotne otwieranie i zamykanie stojącego opakowania.


Tradycja   

Produkt Tradycyjny z Małoposki wpisany na listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gdy Charsznicką kapustę raz spróbujesz, to już zawsze ją kupujesz! pl

 • 04, Lis
  2018
  Właściwości kapusty
  Kapusta najprawdopodobniej wywodzi się z rejonu Morza Śródziemnego, znana już ponad 2500 lat p.n.e.Niezwykłe, lecznicze właściwości kapusty wykorzystywali Rzymianie, uważali ją
 • 04, Lis
  2018
  Leczenie kapustą
  Oto tylko 100 przykładów zastosowania kapusty w leczeniu różnych dolegliwości: "na podstawie literatury polskiej i amerykańskiej 1. Afonia - Sok z
 • 04, Lis
  2018
  Historia Kapusty Charsznickiej
  Historia Kapusty Charsznickiej   Tradycyjny sposób kiszenia kapusty "Pierwsze wzmianki o kapuścianych korzeniach Charsznicy sięgają 14 wieku, gdy właścicielem tych
 • 1

Nasze produkty:

Products we produce

Charsznicka kiszona kapusta 1 kg

Opakowania zbiorcze: skrzynki plastikowe po 12 sztuk lub kartony po 6 sztuk.

Products we produce

Charsznicka kiszona kapusta 0,5 kg

Opakowania zbiorcze: skrzynki plastikowe po 20 sztuk lub kartony po 10 sztuk.

Products we produce

Sok z Charsznickiej kiszonej kapusty 300 ml

Bulka Twist. Zgrzewka foliowa po 10 sztuk.


Products we produce

Kiszone ogórki tradycyjne 0,7 kg

Tradycyjne ogórki kiszone. Opakowania zbiorcze: skrzynki plastikowe 20 szt. lub kartony 10 szt..

Products we produce

Kiszone ogórki chili 0,7 kg

Kiszone ogórki z dodatkiem prpryczki chili. Opakowania zbiorcze: skrzynki plastikowe 20 szt. lub kartony 10 szt.

i inne

w przygotowaniu

Bardzo stary przepis na doskonały klasyczny bigos

   Można długo przechowywać

   Czas przygotowania 2 dni

   Dla całej rodziny


Składniki:

Nastawić się trzeba na większą ilość, jako że wchodzi do niego mięs wszelakich sporo, a to: sarnina, mięso zajęcze, z dzika, wieprzowina, pieczeń wołowa, drób, ptactwo dzikie, szynka zadnia marynowana. Im więcej gatunków mięs, tym bigos wykwintniejszy. Kiełbas nie daje się wcale, zaś mięsiwa wędzone surowe. Pozostałe zaś udusić (gatunkami każde z osobna) w przyprawach i korzeniach na słoninie, dodawszy cebuli

Przygotowanie:

4 kilo kiszonej kapusty ugotować do miękkości z garścią grzybów suszonych. Dodać do kapusty rozkawalone mięsiwa razem z sosem, garścią śliwek suszonych bez pestek i kilkoma ziarnami jałowca. Dusić aż się wysadzi. Wlać szklankę madery i zaprawić 2 łyżkami mąki zasmażonymi ze słoniną. Wystudzić. Dogotować na drugi dzień. Przechowywać da się bardzo długo. Potem, w miarę potrzeby, odgrzewać i podawać na śniadanie lub obiad po zupie

Bigos myśliwski

Kapusta kiszona

Kiszona czy Kwaszona?

"Obie nazwy kapusta kiszona i kapusta kwaszona są poprawne. Określenie kiszona to historycznie imiesłów od czasownika kisić | kisieć, a kwaszona pochodzi od kwasić. Historycznie wcześniejszy jest czasownik kwasić (prasłowiańskie kvasiti) 'powodować fermentację', natomiast czasowniki kisić | kisieć są zachodniosłowiańską innowacją. W języku polskim są poświadczone od XV w. Łączy je wspólne pochodzenie i następujący związek znaczeniowy: kwasić to powodować, że coś kiśnie, kisi się."

— Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski

 

 

"Część Polski kisi, część Polski kwasi, część mówi o ogórkach kiszonych, część o ogórkach kwaszonych. To tak, jak cała Polska mówi, że na dworze jest np. pięknie, a Małopolanie mówią tradycyjnie na polu. Obejrzeć coś to raczej wariant ogólnopolski, a oglądnąć niby też, ale preferencja dla oglądnięcia występuje też w Małopolsce. Z kwaszeniem i kiszeniem jest podobnie- różne regiony różnie mówią. Ja mówię tylko o kiszonych ogórkach i kiszonej kapuście, ale wiem, że niektórzy mówią o kwaszonych i o to żadnych pretensji mieć nie mogę, bo jest to forma dopuszczona. Przykładowo, ja wyrywając chwasty będę mówił, że plewiłem ogródek, ale są ludzie (na Mazowszu, na północy Polski), którzy raczej pielą. Pielenie, plewienie, kiszony, kwaszony to takie od zawsze warianty leksykalne znaczące to samo."

— Prof. Jan Miodek

 • 1

o nas, krótka historia

Już 8 lat temu, Brassica® jako pierwsza firma na świecie, wprowadziła na rynek stworzone przez założyciela firmy Grzegorza Raczkiewicza, innowacyjne, dedykowane opakowanie na kiszoną kapustę, Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii wentylowanego, praktycznego, stojącego opakowania z możliwością wielokrotnego zamykania i otwierania, oferujemy Państwu naturalną, niepasteryzowaną, najsmaczniejszą świeżą kiszoną kapustę, o wyjątkowych walorach smakowych i zdrowotnych. Bez dodatków chemicznych, które zmieniają smak, niszczą naturalną mikroflorę, właściwości i witaminy zawarte w kiszonej kapuście. Pochodzącą z kapuścianej stolicy Polski - gminy Charsznica w Małopolsce. Produkowaną od wieków tradycyjną metodą. Wpisaną na listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nagrody

wyroznienia

Międzynarorowe Targi Żywności i Napojów WORLDFOOD WARSAW 2014

Organic Food

Prawdziwie zdrowa żywność!
Naturalne, zdrowe produkty bez chemii.

W 2013 roku założyciel firmy i marki Brassica - Grzegorz Raczkiewicz, wymyślił, zaprojektował i wprowadził na rynek autorskie, rewolucyjne opakowanie z wentylem na kiszoną kapustę, dzięki któremu możecie Państwo kupować kiszoną kapustę bez chemii - posiadającą wszystkie walory zdrowotne i smakowe.

Certyfikaty

We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified
We Are Certified

WZORY PRZEMYSŁOWE OPAKOWAŃ ZASTRZEŻONE: Office For Harmonization In The Internal Market
No 002421495-0001 dnia 10.03.2014 r.

Kontakt

  BRASSICA Raczkiewicz sp.k.

  ul. Krakowska 53, 32-089 Wielka Wieś

  ul. Żarnowiecka 18, 32-250 Charsznica

  e-mail: info (@) kiszonakapusta.pl

  +48 664 170 073

  NIP: 5130251720, REGON: 368433604   KRS: 0000697941

Zapraszamy